Zarabianie przez Internet – prawda czy fałsz?

Pewnie nie raz słyszałeś lub zastanawiałeś się nad zarabianiem przez Internet. Przez ostatnie miesiące przetestowałem wiele serwisów oferujących różne formy zarobku i postaram Ci przedstawić prawdę jaka się za nimi kryje.

Zacznijmy od tego, że pieniędzy nikt nie daje za darmo. Żeby zarobić trzeba poświęcić swój czas, w zależności od jego ilości możemy osiągnąć większe lub mniejsze zyski. Serwisy oferujące klikanie w reklamy są jednymi z najprostszych możliwych ale również oferujących najmniejsze zyski. Potrzeba dużo poświęcić czasu żeby uzyskać przychód rzędu kilkunastu złotych rejestrując się w kilku takich serwisach. Trzeba mieć na prawdę sporo samozaparcia aby cokolwiek z tego wyciągnąć, podobnie jak z ankietami. Jest to drugi najpopularniejszy rodzaj usług oferujący zapłatę za wypełnianie ankiet. Zarobki są zdecydowanie wyższe ale są niestety za to inne wady. Między innymi mała ilość ankiet, nawet będąc członkami kilku serwisów jednocześnie, zazwyczaj ich liczba oscyluje w granicach trzech ankiet na jeden serwis. Jest to zajęcie bardzo monotonne, jedno wypełnianie potrafi zabrać nam prawie do godziny czasu. Znajdują się oczywiście o wiele krótsze badania oferujące adekwatnie niższe zyski.

Kolejną rzeczą jest fakt, że ankiety często są ograniczone czasowo przez co człowiek który spędza przed komputerem czas np. tylko wieczorem do zdecydowanej większości się nie zakwalifikuje biorąc pod uwagę jeszcze niektóre wymogi do ankiety (wiek, płeć, status społeczny etc.). W takich serwisach możliwe jest zarobienie nawet kilkudziesięciu złotych na miesiąc mając odpowiednią ilość chęci oraz czasu. Istnieją jeszcze tzw. freelancerzy, którzy podejmują się pisania różnych tekstów, programów czy projektowaniem log dla firmy/aplikacji. Niestety w porównaniu z dwoma poprzednimi sposobami tutaj potrzeba przynajmniej odrobiny doświadczenia oraz wiedzy na dany temat.

Prace w zależności od stopnia skomplikowania są płacone od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych. W Internecie jest rzecz jasna wiele innych sposobów na zarabianie, między innymi założenie kanału na YouTubie, który musi cieszyć się wystarczającą oglądalnością aby móc zawrzeć program partnerski dzięki któremu ów kanał przynosi zyski. W dzisiejszych czasach ciężko wybić się ponad przeciętność oraz użytkownicy wymagają już profesjonalizmu przy obróbce audio/video, czyli trzeba dorzucić koszt mikrofonu/kamery oraz czasu poświęconego na montaż jak i przygotowanie samego materiału. Alternatywą do nagrywania materiałów może być prowadzenia bloga/strony internetowej. Tutaj możemy zamieścić reklamy lub również zawrzeć układ partnerski przy odpowiednim ruchu generowanym przez stronę. Zarobki mogą wahać się od kilkunastu do kilku tysięcy złotych.

Najbardziej zyskownymi lecz zarówno najbardziej ryzykownymi metodami są wszelakiego rodzaju giełdy walutowe, papierów wartościowych czy zakłady bukmacherskie. Tam potrzebny jest największy ze wszystkich wkład finansowy oraz przede wszystkim znajomości danej dziedziny aby zniwelować ryzyko utraty pieniędzy. Tutaj zarobki zależą od przeznaczonych na start pieniędzy, wiedzy oraz cierpliwości. Warto, a nawet trzeba, zaznaczyć, że te dziedziny mogą być uzależniające, dlatego wymagana jest pełnoletniość.

Podsumowując Internet daje nam nieograniczone możliwości również w kwestii dodatkowego zarobku lub pełnoprawnej pracy. Jednak jak zawsze trzeba na początku się napracować aby cokolwiek ruszyło. Powyższe metody to tylko wybrane, istnieje ich o wiele wiele więcej jednak te wybrane są najpopularniejsze oraz stanowią głównie źródło dodatkowych pieniędzy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*