Jak pokonać lęk i zacząć zarabiać duże pieniądze?

Wstęp do zarabiania dużych pieniędzy o to co chcemy Ci przekazać.

W kolejnym naszym artykule skupimy się na zarabianiu pieniędzy i lękach które mamy przed tym by osiągać konkretne wyznaczone cele. Z pewnością masz dużo ciekawych pomysłów w głowie, ale nie potrafisz się zorganizować i ich zrealizować? Opiszę tu kilka pomysłów, które pomogą ci się zorganizować i osiągnąć wymarzone cele!

Najważniejszą zasadą, która znana jest ludziom od bardzo dawna, jest zapisywanie swoich myśli. Wydaje się to błahe i niezbyt funkcjonalne, lecz metoda ta ma ogromny wpływ na naszą podświadomość. A podświadomość odgrywa ogromną rolę w naszym życiu, lecz nie będę pisał tym razem o podświadomości, skupię się na metodach osiągania celów. Zapisując myśl w pewien sposób urzeczywistniamy ją, robimy pierwszy krok na ścieżce do celu. Ważne jest, aby skonstruować myśl precyzyjnie i krótko. Np.

„W przeciągu następnych trzech miesięcy zwiększę moje zarobki o 300zł miesięcznie”.

Jest to bardzo precyzyjna myśl z określonym celem. Zdanie typu:

„Za trzy miesiące będę zarabiał dużo więcej”

jest mało precyzyjne i nie zachęca nas do pracy w tym kierunku, bo właściwie nawet nie wiadomo co jest celem.

 

Jak się skupić i zacząć myśleć zarabianiu dużych pieniędzy?

 

Kiedy już nadamy formę naszym myślom, proponuję zastosowanie metody 20 pomysłów. Jest to metoda zmuszająca do bardzo kreatywnego myślenia. Formujemy pytanie na które chcemy znaleźć odpowiedź. Posługując się wciąż powyższym przykładem byłoby to:

„Jak w przeciągu 3 miesięcy zwiększyć moje zarobki o 300zł miesięcznie?”.

Następnie szukamy 20 różnych odpowiedzi na to pytanie. Zazwyczaj pierwszych dziesięć przychodzi z łatwością, a potem- trzeba się główkować. Lecz właśnie ta burza mózgów sprawia, że czasem znajdujemy bardzo niekonwencjonalne metody i rozwiązania. Ważne, aby wymyślić dokładnie 20 odpowiedzi. Nie wolno zrezygnować wcześniej, nawet jeśli brakuje jednego pomysłu. Potem wybieramy najtrafniejszą z odpowiedzi i natychmiast przystępujemy do jej realizacji. Jest to bardzo ważne, aby zrobić pierwsze kroki w celu realizacji pomysłu od razu, aby wykorzystać zapał i„kuć żelazo póki gorące”. Jak powiedział Brian Tracy jest to metoda która odmieniła życie tysiącom ludzi. Można ją stosować w odniesieniu do ogromnych problemów, jak i tych malutkich problemów dnia codziennego.

Kolejny pomysł, który pomógł mi w organizacji mojego życia również wiąże się z pisaniem. Każdego wieczoru zrób podsumowanie dnia. Wypunktuj w takim podsumowaniu co udało ci się osiągnąć tego dnia, z czego jesteś zadowolony, ale też rzeczy które były w planie do realizacji na ten dzień, a jednak się nie udało. Oczywiście warto tutaj być szczerym- robimy to sami dla siebie, nikt nie będzie nas oceniał. Metoda ta daje doskonały wgląd w nasz dzień, czy został zmarnowany, czy może jednak wykorzystany w konstruktywny sposób oraz niezwykle motywuje, aby każdy kolejny dzień wykorzystać na sto procent.

Podsumowując, zapisując swoje myśli i cele, w krótkim czasie przekonasz się jak wszystko się układa i jak łatwo jest osiągnąć owe cele i marzenia, a dobrobyt i szczęście są na wyciągnięcie ręki.

One comment

  1. Dzięki za motywujący artykuł, podjąłem pierwsze kroki kupiłem domenę a teraz będę stawiał bloga i będę chciał zarabiać kupę forsy 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*