Jak zarobić pierwszy milion czyli cechy przyszłego milionera

PROSTA EKONOMIA

Cechy przyszłego milionera

Zastanawiałeś się kiedyś, jak to się dzieje, że jednym udaje się osiągnąć sukces i zabezpieczyć sobie przyszłość zawodową lub finansową, a inni zmuszeni są pracować za „najniższą krajową”? Dziś okryję przed Tobą tajemnicę tego, co (moim zdaniem) odpowiada za powodzenie w biznesie i życiu.

Każdy ma w sobie to „coś”!

Jest to pierwsza, podstawowa prawda, bez której nie jesteś w stanie posunąć się nawet o krok dalej. Niezależnie od tego, czy uważasz się za „rekina biznesu”, czy może czujesz się w nim zupełnie beznadziejny, wszystko jest w zasięgu Twojej ręki. Jeżeli zaczniesz pracować nad sobą już teraz, to z powodzeniem jesteś w stanie w krótkim czasie wykształcić w sobie wszystkie cechy potrzebne do osiągnięcia sukcesu. Nie zamierzam kłamać i mówić, że przyjdzie Ci to łatwo, ale każdy wysiłek włożony w pracę nad sobą zwróci się z nawiązką…

Po pierwsze: działanie!

Wielokrotnie powtarzano mi, że dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane. Nie jest to zdanie pozbawione sensu. Znam wielu ludzi, którzy mieli świetne plany na biznes, ale ciągle przesuwali ich realizację w czasie. Robili to przez tak długi czas, że sytuacja na rynku, z której chcieli skorzystać zdążyła się drastycznie zmienić, a cały ich zapał gdzieś uleciał. Stąd właśnie tak ważne jest, żeby (niezależnie od swoich wątpliwości) podejmować działanie. Nie chodzi tu o rzucanie się na „głęboką wodę” bez przygotowania, ale o wcielanie przemyślanych strategii w czyn, zanim szansa przepadnie.

Zaufaj osądowi!

Jest to rada niemal równie ważna, co poprzednia i bezpośrednio się z nią wiąże. Musisz być pewien swoich możliwości. Jeżeli będziesz wahał się przed podejmowaniem kluczowych dla siebie decyzji, nigdy nie przejdziesz do punktu pierwszego tego artykułu, czyli działania. Nie wolno Ci też lekceważyć swoich pomysłów. Pomimo, że mogą Ci się one początkowo wydawać niedorzeczne i nieopłacalne, poświęć chwilę na przeanalizowanie ich i nie odrzucaj ich zbyt szybko. Jeżeli rzeczywiście okażą się „niewypałami”, zawsze możesz z nich zrezygnować, a w ten sposób nie umknie Ci żaden genialny pomysł..

Cierpliwości…

Powtarzam to ludziom przy każdej okazji… Cierpliwość jest nieoceniona cnotą. Nie możesz oczekiwać, że milionerem zostaniesz z dnia na dzień (chociaż z całego serca Ci tego życzę). Będziesz do tego potrzebował wiele czasu, a co za tym idzie, Twoje początkowe osiągnięcia mogą nie być imponujące. Pomimo, że może to działać zniechęcająco, powinieneś pamiętać, ze na pewne rzeczy należy spojrzeć z perspektywy czasu i nie wolno oceniać ich zbyt pochopnie. Niewłaściwa ocena i zbyt wygórowane oczekiwania mogą doprowadzić do niepotrzebnych i nieuzasadnionych rozczarowań.

Wzloty i upadki.

Po długich przygotowaniach i dogłębnym planowaniu wreszcie podjąłeś działanie. Niestety z takich, czy innych powodów nie udało się i nic nie zyskałeś (albo wręcz straciłeś). Czy jest to powód do zaprzestania działania? Oczywiście, że nie! Pamiętaj, że jeżeli zatrzymasz się w tym momencie, to cały Twój wysiłek pójdzie na marne. Wzloty i upadki są nierozerwalnie związane z zarabianiem pieniędzy. Często nie zależą one nawet od Ciebie, więc powinieneś po prostu zaakceptować porażki, jeżeli takich doświadczysz i wyciągać z nich wnioski. Nie ważne, ile razy upadniesz, ważne, ile razy powstaniesz.

Nie musisz wiedzieć wszystkiego

Na świecie nie ma ludzi wszechwiedzących. Z tego powodu nie powinieneś się bać zasięgać opinii, czy prosić ludzi o pomoc. Wielu moich przyjaciół pragnęło dokonywać wielkich rzeczy, ale nie chcieli przy tym korzystać z pomocy innych… Niestety (właśnie ze względu na ten fakt) nie udało im się. Pamiętaj, że nie jesteś samowystarczalny, a skorzystanie z wyciągniętej do Ciebie ręki nie przyniesie Ci ujmy na honorze, a jedynie sprawi, że sięgniesz po rzeczy, o których wcześniej mogłeś jedynie marzyć.

Podziel się ze światem!

Każdy z nas ma jakieś zainteresowania i pasje, z pewnością Ty też. Są rzeczy, w których wyróżniasz się spośród otoczenia, Twoim zadaniem jest je teraz wykorzystać. Jeżeli jest coś, czym chciałbyś podzielić się ze światem, nie czekaj i zrób to teraz. Jeżeli to, co zrobisz będzie przedstawiało sobą wartość, będziesz mógł też czerpać z tego korzyści materialne, a cóż jest piękniejszego od zarabiania na własnej pasji?

Podsumowanie

Pomimo, że jednoznaczna recepta na sukces nie istnieje, jesteś w stanie się do niego zbliżyć poprzez intensywną pracę nad sobą oraz rozwijanie umiejętności i cech opisanych powyżej. Przy odpowiedniej dozie wysiłku, jesteś w stanie znacząco zwiększyć swoje szanse na spełnienie marzeń, dlatego tak długo, jak będziesz dążył do swoich celów, jesteś w stanie je osiągnąć.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*