Dodatkowy biznes? Czy na pełnych obrotach?

Wiele osób stara się zarobić jakieś pieniądze robiąc coś na tzw. boku. Zaznaczyć trzeba, że mowa jest tutaj o etycznym i uczciwym zarabianiu. Zazwyczaj ludzie świadczą jakieś usługi, udzielają porad lub mają jakiś własny interes itd. Często mówią o tym, co robią jako o „drugiej pracy”, „dodatkowym biznesie” itp. A gdyby tak zmienić istniejący stan rzeczy? I zrobić coś, czego nie zrobiło się nigdy dotąd?

Co takiego można zrobić? O tym za chwilę, albowiem warto na początku w kilku zdaniach coś wyjaśnić. Dla niektórych ludzi dodatkowy biznes, który robią, nie jest traktowany przez nich jako coś, czemu chcą się poświęcić w 100%. Czasem słyszy się: „robię sobie coś na boku, taki biznesik, z którego mam kilka stówek”. Powstaje jednak ciekawe pytanie. Jeśli ktoś robi po godzinach coś, z czego ma pieniądze i sprawia mu to przy okazji radość, to mógłby przecież pomyśleć o tym jako o czymś, co może robić na poważnie, prawda? Wtedy dodatkowy biznes może przerodzić się w biznes na pełnych obrotach.

Ludzie są naprawdę kreatywni i jeśli naprawdę chcą to znajdą jakąś możliwość do zarobienia pieniędzy. W dzisiejszych czasach popularny jest np. biznes MLM, czyli marketing sieciowy, w którym wiele osób zarabia poważne sumy. Są też programy partnerskie, dzięki którym również można zarabiać dobre pieniądze. Jest też i wiele innych możliwości. Nie musi to być tylko i wyłącznie MLM czy programy partnerskie – to były tylko przykłady. Jak zostało nadmienione wcześniej, ludzie są pomysłowi, więc mogą wykorzystać własną pomysłowość i trafić ze swoją usługą czy też produktem do wielu ludzi. A to może sprawić, że zamiast robić to, czego nie lubią, mogą robić w końcu to, co naprawdę kochają. Jest tylko coś, co naprawdę należy zrozumieć.

„Czy można szybko zarobić wielkie pieniądze?”

Odpowiedź brzmi: tak i nie. Zaraz zostanie wyjaśnione, w czym rzecz. Wiadomo, że do uzyskania pewnych korzyści finansowych płynących z własnego biznesu potrzebny jest czas. Jak długo trzeba czekać? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wszystko zależy od charakteru biznesu, jak i przede wszystkim od osoby go prowadzącej. Wiele osób niestety ma dość dziwne wyobrażenia dotyczące zarabiania i kuszą ich zazwyczaj obietnice łatwego i szybkiego zarobku. W ten sposób szybko się zniechęcają i rezygnują. Podać można prosty przykład. W dzisiejszych czasach praktycznie na każdym kroku człowiek spotyka „cudowne możliwości” na wzbogacenie się. Wystarczy tylko włączyć komputer, laptop, telefon itd. i „pobuszować” w Internecie. Co można bardzo łatwo znaleźć? Wiele stron, które krzyczą z daleka, że: „zarobisz 10. 000$ w tydzień, jedyne co musisz zrobić to trzy kliknięcia w baner reklamowy i to cała Twoja robota”. No i potem zazwyczaj jest: „jak to, były 3 kliknięcia a ja nawet nie mam 5 centów na koncie”.

Człowiek codziennie widzi wiele takich stron oferujących własny biznes, w którym można szybko zarobić miliony, a nie jakiś tam dodatkowy biznes. A zadajmy sobie teraz pytanie: co oznacza tak naprawdę wyrażenie „szybka kasa”? Jeśli przyłożysz się do własnego biznesu i np. w 2 lata zaczniesz już osiągać zarobki warte kilku średnich krajowych na miesiąc, a po 5 latach będą to już poważne sumy, to chyba nie jest to długo? Można przecież 40 lat pracować w jednym miejscu i nie mieć szans na większe podwyżki czy awans tylko dostawać wypłaty, z których nie jest się zadowolonym. To czy w takim razie zrobienie we własnym biznesie dobrych pieniędzy – niekoniecznie jest mowa o szybkim milionie – w przeciągu 2 do 5 lat nie jest szybką kasą w porównaniu do 40 lat pracy bez możliwości awansów i podwyżek?
Oczywiście na początku to, co się robi, traktuje się zazwyczaj jako dodatkowy biznes, robiony „po godzinach”. Natomiast po jakimś czasie, jeśli ktoś uzna, że jego dochody pasywne uzyskiwane z dodatkowego biznesu są satysfakcjonujące, może zająć się tym w pełnym wymiarze godzin – innym słowy poświęcić się własnemu biznesowi całkowicie. Wtedy dodatkowy biznes zamienia się w 100% biznes.

Czy będzie to ciężka praca i trzeba będzie włożyć w to sporo wysiłku? Wszystko zależy od tego, jak do tego podejdziesz. Ludzie często chcą czegoś szybko, a wiadomo, że wszystko musi urosnąć. Jak budujesz dom, to nie powstanie on w ciągu jednej nocy. Sportowiec, zanim zacznie osiągać wspaniałe wyniki, musi sporo ćwiczyć, muzyk tak samo. I w biznesie nie jest inaczej. Jesteś osobą cierpliwą i zmotywowaną na osiągnięcie własnych celów? Jeśli tak jest, to na pewno uczynisz własny biznes wspaniałym. Jeśli jeszcze w tym, co robisz, będziesz czuć się dobrze, to przerodzi się to w przyjemność i dodatkowy biznes zacznie być naprawdę poważnym biznesem, z którego nie będziesz uzyskiwał dodatkowego dochodu, tylko naprawdę dobre pieniądze.

Na koniec taka mała refleksja, która sprawia, że warto jednak pomyśleć o czymś takim jak dodatkowy biznes. Dlaczego? Ponieważ jeśli dobrze wszystko rozegrasz, to zamieni się on w coś wspaniałego. Wszystko więc zależy od Ciebie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*