Jak zarabiać na blogu? Czy to możliwe by zarobić pisząc teksty?

Szukasz informacji czy zarabianie na blogu ma sens? A może nie wiesz od czego zacząć? Nasz artykuł przedstawia jak zarabiać na blogu i od czego zacząć.

Dzielenie się swoimi przemyśleniami z wiernymi czytelnikami i dyskusje z innymi blogerami bez wątpienia dają poczucie satysfakcji. W ten sposób można zyskać autorytet i wyrobić sobie pozycję eksperta. Czy jednak możliwe jest zarabianie na blogu? Jeśli uważamy swój blog za ważną część naszego życia, podjęliśmy już pierwszy krok w tym kierunku. Odpowiadając na maile i komentarze, zachęcamy czytelników do zaangażowania się we wzajemną relację i możemy zacząć starania zmierzające ku spieniężeniu naszej pracy. Monetyzacja bloga powinna przebiegać wieloetapowo. Nigdy nie wiemy, co sprawdzi się akurat w naszej niszy. Na początku trzeba posiadać bazę w postaci grupy stałych odbiorców. Warto też postarać się o napisanie kilku popularnych postów, które regularnie będą przyciągać wiele unikalnych odwiedzin każdego miesiąca. Duża liczba wizyt na blogu zainteresuje ważnych reklamodawców.

Od czego zacząć żeby zarabiać na blogu?

  • Po pierwsze, potrzebna Ci jest domena, którą możesz zakupić np w OVH.pl
  • Po drugie hosting, tutaj możesz skusić się na propozycje firmy jchost albo tańsze rozwiązanie linuxpl
  • po trzecie skrypt bloga, może być to popularny wordpress
  • po czwarte szablon, możesz pobrać darmowy, lub kupić ciekawy i przygotowany pod pozycjonowanie na stronie themeforest
  • po piątę potrzebne artykuły które już możesz pisać sam 🙂

Na czym zarabiać mając bloga?

Najłatwiejszy sposób zdobycia pieniędzy to reklama kontekstowa. Zainstalowanie na stronie dobrze widocznego widgetu, odnośnika lub baneru pozwoli nam na zarabianie na każdym kliknięciu. Na podobnej zasadzie działają programy afiliacyjne i partnerskie. Częste umieszczanie linków powiązanych z tematami naszych postów może się nam bardzo opłacić. Po przejściu na stronę sklepu internetowego czy gry internetowej, jeśli nasz czytelnik zdecyduje się coś kupić lub dokona rejestracji, dostaniemy pewien procent zysków ze sprzedaży lub ustaloną prowizję za polecenie tych produktów i usług. W sieci istnieje mnóstwo systemów partnerskich, na temat rankingu sieci afiliacyjnych będzie osobny temat. Póki co skupmy się na możliwościach zarabiania. Możesz zainstalować np adsense, adkontekst lub inne systemy do reklamy internetowej.
Powyższe sposoby to jednak wciąż tylko sposoby na dorobienie sobie na blogu, a nie utrzymanie się z niego. Jeśli chcemy osiągnąć miesięczne zyski porównywalne z pensją, która nas usatysfakcjonuje, rozważmy stworzenie własnego produktu. W zależności od rodzaju naszej działalności i kwalifikacji, może to być e-book, kurs internetowy, seminarium prowadzone przez komunikator internetowy, szkolenie interaktywne, warsztaty stacjonarne, program komputerowy czy nawet kubek z naszą podobizną. Oferowanie własnych towarów za pośrednictwem bloga to sposób na duże zarobki i promowanie własnej marki.

Jak zwiększyć ruch i zarobki na stronie internetowej?

Jeszcze większe zyski przyniesie nam ścisła współpraca z wybranymi firmami. Artykuły sponsorowane, udział w kampaniach reklamowych i udzielanie własnego wizerunku w promocji danego produktu to sposoby na naprawdę duże przychody z naszego bloga. Możesz zwiększyć zasięg swoich artykułów optymalizując je odpowiednio. Tzn że potrzebna Ci wiedza z zakresu SEO by każdy artykuł zopyamlizować pod wyszukiwarki internetowe. Dzięki takiemu zabiegowi będziesz miał zdecydowanie większy ruch na stronie, a to przełoży się na wyższe zarobki. Takie działania wymagają jednak czasu i wyrobienia sobie pewnej pozycji w blogosferze. Na początek zacznijmy od prostszych rodzajów monetyzacji, później stopniowo rozszerzajmy pole naszej działalności. Dzięki temu pewnego dnia będziemy mogli z przekonaniem powiedzieć, że bycie blogerem to nasz zawód. Poniżej prezentuje możliwości zarabiana na blogu jakie dają ci obecne systemy i programy z których możesz czerpać korzyści finansowe.

One comment

  1. Jestem copywriterem, mam dużo czasu jakie branże polecasz na których mogę zarobić jakieś pieniądze?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*