Jak zarabiać na blogu? Sposoby na zarabianie na reklamach

Zarabiać pieniądze bez wychodzenia z domu? Nie jest to wcale nierealne marzenie, z pomocą przychodzi nam bowiem internet. Jest wiele sposobów, by wykorzystać go do zarabiania pieniędzy. Jednym z nich jest prowadzenie bloga – metoda, która łączy przyjemne z pożytecznym.

Jak zarabiać na blogu? – Krok pierwszy to założenie własnego bloga

Zarabianie na blogu wymaga posiadania własnego bloga, jeśli więc jeszcze takiego nie posiadamy, musimy go założyć. Istnieją powszechnie dostępne i proste w użyciu narzędzia, które umożliwiają stworzenie własnego bloga każdemu, nawet osobom nie posiadającym wiedzy z zakresu informatyki.

O wiele większym problemem jest wybór odpowiedniego tematu i umiejętne prowadzenie bloga. Pisać możemy praktycznie o wszystkim, choć prawdą jest, że niektóre zagadnienia cieszą się większym zainteresowaniem czytelników, np. moda. Najważniejszym jest jednak to, by teksty publikowane na blogu były ciekawe – tylko takie przyciągną uwagę internautów.

Zarabianie na blogu jest możliwe tylko wtedy, gdy odwiedza go odpowiednia liczba gości. To może skusić reklamodawców, by zechcieli na naszym blogu promować swoją firmę, produkt, markę czy usługi. Musimy zatem uzbroić się w cierpliwości i poświęcić sporo energii na uczynienie naszego bloga popularnym.

Jak zarabiać na blogu? – Banery reklamowe

Zarabianie na blogu polega głównie na publikowaniu reklam, np. w formie banerów reklamowych. Baner reklamowy sprawdza się przede wszystkim przy dużej liczbie czytelników, zazwyczaj bowiem rozliczany jest za kliknięcie – za każdym razem, gdy ktoś kliknie w baner, na nasze konto spływa pewna, choć niewielka niestety kwota.

Bywa też, że otrzymujemy pieniądze tylko wtedy, gdy ktoś po przejściu nas stronę reklamodawcy, dokona zakupu produktu czy usługi. Niezbyt popularną natomiast formą rozliczenia jest płatność za każdorazowe wyświetlenie baneru reklamowego.

Jeśli chcemy publikować banery reklamowe na naszym blogu, powinniśmy zarejestrować się w jednym lub kilku programach udostępniających banery, np. Google AdSense lub AdKontekst. Rzadziej udaje się nawiązać bezpośredni kontakt z reklamodawcą.

Jak zarabiać na blogu? – Artykuły sponsorowane

Drugim popularnym sposobem zarabiania na blogu są artykuły sponsorowane. Nie są one niczym innym, jak postami pisanymi na zlecenie reklamodawcy. Ogromną zaletą tego typu reklamy jest wzbogacanie bloga o dodatkową treść, dlatego warto zadbać, by publikacje te dostarczały czytelnikom ciekawych i przydatnych informacji.

Treść artykułu sponsorowanego powinna nawiązywać do profilu naszego bloga. Poza tym jego tematem może być praktycznie wszystko. Może to być na przykład recenzja jakiegoś konkretnego produktu – ponieważ producentom zależy na pozytywnej opinii, wybierajmy towary dobrego gatunku; takie, których sami chętnie byśmy zakupili.

Innym pomysłem na sponsorowany post jest artykuł poradnikowy. Możemy w nim na przykład przedstawiać ciekawe sposoby urządzenia salonu, sugerować najlepszy prezent dla ojca ukochanej osoby lub podpowiadać jak dobierać skarpety do oficjalnego garnituru.

Jak zarabiać na blogu? – Inne sposoby

Bardzo często celem artykułów sponsorowanych jest nie tyle promocja konkretnych produktów czy usług, co umieszczenie linku, na którym zależy reklamodawcy. Linki takie spełniają dwie funkcje: z jednej strony są reklamą, z drugiej zaś wpływają na pozycjonowanie strony firmy zlecającej ich publikację.

Mniej popularne sposoby zarabiania na blogu to sprzedawanie za jego pośrednictwem własnych produktów, np. zdjęć, oraz powiązanie go ze sklepem internetowym. Z oczywistych względów są to formy zarobku trudniejsze do zrealizowania, ale i nad nimi warto się zastanowić

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*