Jak zarabiać przez internet? Fakty i mity

Z pewnością zastanawiasz się w jaki sposób możesz zarabiać w internecie? Zanim zaczniesz przeczytaj nasz artykuł.

Wiele osób poszukując sposobu na zarobienie dodatkowych pieniędzy, szuka w wyszukiwarkach hasła “zarabianie w internecie”, „jak zarobić pieniądze przez internet„, „szybki zarobek„, „szybkie pieniądze” lub podobnego. W ten sposób można trafić na dziesiątki witryn czy blogów, prezentujących swoje “niesamowite” sposoby na zarabianie przez internet, dzięki którym możliwe jest łatwe i szybkie zarobienie pieniędzy w sieci. Jak jest jednak naprawdę, co jest prawdą a co mitem, jeżeli chodzi o zarabianie przez internet? Kto tak naprawdę zarabia a kto tylko piszę o bzdurach? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym artykule.

Zarabianie przez oglądanie

Pierwszą i chyba najczęściej spotykanym mitem jeżeli chodzi o zarabianie przez internet, są historię o wielkich pieniądzach za oglądanie reklam i korzystanie z tzw. Buxów, czyli serwisów które płacą za wchodzenie w linki reklamodawców. Realnie stawka za obejrzenie jednej reklamy to ok. 0. 001$, czasami uda się trafić 0. 01$, to jednak wymaga już sporej dozy szczęścia. Reklamę trzeba oglądać średnio od 15 do nawet 60 sekund aby środki trafiły na konto, co oznacza że stawka za godzinę to ~0. 12-0. 24$. Krótko mówiąc buksy same w sobie są całkowicie nie opłacalne. Zwłaszcza dodając fakt że minimalna suma aby pieniądze zostały wypłacone to min. 3$, a dzienna ilość reklam w które można kliknąć jest dość ograniczona. Do tego buksy są nie zbyt stabilne finansowo i często bankrutują, pochłaniając środki zgromadzone na kontach użytkowników.

Równie wielkim mitem jest zarabianie na likowaniu, nabijaniu wyświetleń i tym podobnych aktywnościach. Realnie stawka za taką akcję oscyluje w okolicy 0. 02 zł. To powoduje, że taka metoda jest równie nieskuteczna co Buksy, gdyż stawka w stosunku do wymaganego poświęcenia czasu, jest nie współmierna. Korzystanie z tego typu metod jest zwyczajnie nieefektywne.

Zarabianie na pisaniu contentu.

W sieci, poza wieloma mitycznymi sposobami na zarabianie przez internet, jak te przedstawione powyżej istnieją metody faktycznie pozwalające na dorobienie sobie kilku złotych. Najbardziej powszechnym i najpewniejszym jest tworzenie i sprzedaż różnego rodzaju contentu. Istnieją dziesiątki stron pozwalających spieniężyć wszelkie rodzaju twórczości od zdjęć na kursach video kończąc. Stawki są różne zależnie od strony, jakości utworu i oczywiście tego co się sprzedaje zdjęcie, tekst czy może video kurs z podstaw programowania. Sprzedaż gotowej twórczości jest najpewniejszym sposobem na zarabianie.

Zarabianie na rozwiązywaniu ankiet.

Działającą metodą, ale nie tak efektywną jak sprzedaż contentu, jest rozwiązywanie ankiet. Za udział w jednym 15 minutowym badaniu można zarobić ok. 2-3zł. Wadą tej metody jest duży brak płynności, czasami jednego dnia pojawią się dwie ankiety, by potem przez miesiąc nie było, żadnego dostępnego badania. Jest to jednak metoda pozwalająca dość prosto dorobić kilka groszy, zdecydowanie bardziej efektywna od Buksów, chociaż daleka od ideału.

Podsumowując internet daje możliwość zarobienia, należy jednak uważać, gdyż pośród wielu metod, pozwalających na realne dorobienie, istniej również wiele będących pułapką, nieefektywnych i mało dochodowych. Zarabianie prze internet jest możliwe, wystarczy wybrać odpowiednie metody.

One comment

  1. Prowadzę bloga kulinarnego czy masz jakieś systemy na których mógłbym dorobić troche pieniędzy? Znasz coś może

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*