Przykłady 5 sposobów zarabiania przez Internet

Oto 5 sposobów zarabiania przez Internet:

Internet można wykorzystać na wiele sposobów w tym jako źródło większego lub mniejszego dochodu.

1. PPD – tutaj pieniądze dostaje się za pobranie pliku. Zazwyczaj stawka jest ustalona za 1000 pobrań. Do wrzucanych treści powinno się mieć prawa autorskie lub zgodę na ich komercyjne wykorzystanie, jednak wiadomo jak jest w praktyce. Sinusoida zarobków jest bardzo duża jedni zarabiają kwoty jak za pracę na etacie, inni dorabiają kilkaset złotych, ale też wiele osób zarabia „grosze” i mają oni problem z dobiciem do minimum wypłaty, które zazwyczaj wynosi kilkadziesiąt złotych. Można działać na polskich serwisach lub zagranicznych, które płacą trochę więcej.

2. Blog lub strona – od dawna wiadomo, że blog czy własna strona mogą przynieść konkretny zarobek, lecz nie jest to proste. Nie każdy zdobędzie wielu stałych czytelników i nie każdy będzie zarabiał. Jest cała masa blogów, które zarabiają przysłowiowe grosze. Blog powinno się traktować jak narzędzie dające możliwość połączenia wielu metod zarabiania. Reklamy, płatne promocje, współpraca z markami, programy partnerskie, reflinki, hostingi zdjęć oraz video – blog daję bardzo wiele możliwości zarabiania. Największym problemem jest wypromowanie bloga, gdy już zdobędzie się czytelników z pewnością zacznie się zarabiać.

3. Banki zdjęć (microstock) – wiele osób pasjonuje się fotografią, a zatem mogą one zacząć zarabiać na swoim hobby. Należy znaleźć najbardziej odpowiadający naszym potrzebom bank zdjęć lub kilka banków i wrzucać tam zdjęcia. Warto dodać, że jedne banki zdjęć są bardziej a inne mniej wymagające i nie wszędzie zdjęcia mogą przejść weryfikację. Zarabia się za sprzedane zdjęcia, filmiki lub grafikę. Można sprzedawać masowo czyli jedno zdjęcie może być sprzedane dowolną ilość razy lub na wyłączność, czyli tylko raz, ale za większe pieniądze.

4. Hostingi video – tutaj za przykład posłuży popularny OpenLoad. Wrzucamy na niego film, podobnie jak w PPD powinno się mieć do niego prawa autorskie lub zezwolenie na komercyjne wykorzystanie, ale wiadomo jaka jest rzeczywistość. Zarabiamy na pobraniach lub wyświetleniach. Tutaj stawka ustalona jest zazwyczaj X zarobków za 10000 pobrań/wyświetleń. Można wrzucać filmy, gameplay wszystko co naszym zdaniem przyciągnie widza. Zarobki zależą w główniej mierze od treści oraz promowania video. Można je dodać między innymi na bloga, jak jest on popularny to z pewnością zarobimy na openload czy innych podobnych serwisach. Można również wrzucać filmy na warezy czy inne strony mające taką opcję, ale zazwyczaj na popularnych stronach film „ginie” w gąszczu innych wstawek.

5. Skrócone linki – powiedziałbym, że sposób na którym da się zarobić najmniej spośród wymienionych, ale jeśli ktoś ma popularną bazę często odwiedzanych linków to i na tym sposobie może zarobić. Skrócone linki można też dodać na swojego bloga co znów może zwiększyć zarobki. Na pewno nie jest to sposób z ogromnym potencjałem i wiele osób zarabia kilka, kilkanaście może kilkadziesiąt złotych. Czasami naprawdę linki są zbyt długie i trzeba je czymś skrócić. Zamiast używać darmowych skracaczy można użyć tych, które dają możliwość zarabiania. Małym dyskomfortem jest fakt, że zazwyczaj należy odczekać 5 sekund na przekierowanie lub przepisać tekst, a wiadomo jak ludzie lubią czekać lub robić coś dodatkowo.
Sposobów zarabiania przez Internet jest bardzo wiele i osoby zainteresowane zarabianiem online zawsze znajdą coś dla siebie. Prawda jest taka, że aby zarabiać trzeba być zauważalnym osoby incognito nigdy nie zarobią. Wystarczy zdobyć gdzieś popularność np. na social mediach, blogu czy YT, a wszystko będzie ładnie współgrało i zarabiało. Jedyny problem, że zdobycie takiej popularności wcale nie jest proste, można wykorzystać płatne metody promocji, ale nikt nie gwarantuje sukcesu, może się okazać, ze to tylko „wyrzucenie pieniędzy w błoto”. Niemniej z pewnością w Internecie da się zarobić.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*